Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 8 min 50 s

Prečo si neurobiť dovolenku v duchovnom živote? Odpovedá biskup Haľko

pred 6 hod 59 min
Ako by mal kresťan prežiť dovolenku? Prečo si neurobiť dovolenku v duchovnom živote. A aká je ideálna dovolenka pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy Mons. Jozefa Haľka?

Biskup František Rábek ustanovil nového správcu farnosti vo väznici v Ilave

pred 6 hod 59 min
Mons. František Rábek ustanovil pre službu vo Farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Ústave na výkon trestu odňatia slobody a v Ústave na výkon väzby v Ilave nového duchovného správcu.

Palermo na talianskom ostrove Sicília slávi 400. výročie sviatku sv. Rozálie

pred 6 hod 59 min
Mesto Palermo na talianskom ostrove Sicílii oslavuje 400. výročie sviatku svojej milovanej patrónky, sv. Rozálie, v sicílskom dialekte láskyplne nazývanej „la Santuzza“.

V Nigérii sa po dažďoch zrútila budova, v ktorej sídli Cirkevná akadémia

pred 6 hod 59 min
Zrútenie dvojposchodovej budovy, v ktorej sídli Cirkevná akadémia (Holy Academy) v Busa Buji, si v piatok 12. júla vyžiadalo najmenej 22 mŕtvych a cez stovku zranených a nezvestných. Príčinou sú silné dažde.

V Ghane sa začala kampaň o dôležitosti ochrany zeme a životného prostredia

pred 6 hod 59 min
Stovky zasvätených mužov a žien prešli ulicami hlavných miest Ghany v sprievode so sviečkami a nesúc tabuľky s rôznymi odkazmi o dôležitosti ochrany zeme a životného prostredia.

Slovensko navštívi biskup Mons. Vincent Mwakhwawa z afrického Malawi

pred 6 hod 59 min
V dňoch od 22. do 30. júla 2024 navštívi Slovensko pomocný biskup z Malawi, Mons. Vincent Mwakhwawa, ktorý predtým pôsobil vo funkcii národného riaditeľa PMD v Malawi.

Päť gotických kostolov na Gemeri získalo na svoju obnovu vysoké granty

pred 6 hod 59 min
Prvým z kostolov, ktorý bude môcť grant využiť, bude rímskokatolícky Kostol Všetkých svätých v Henckovciach, v nasledujúcich rokoch by sa obnovy mali dočkať aj ďalšie stredoveké kostoly.

Pápež rehoľníkom: Nechajte sa ukovať jednoduchosťou a krásou Božej lásky

pred 6 hod 59 min
Pápež František prijal v pondelok 15. júla v Klementínskej sále účastníkov generálnych kapitúl rôznych rehoľných rádov a inštitútov, medzi nimi aj augustiniánky, Utešiteľky Svätého Srdca a Misionárky klaretiánky.

Pápež František prijal žiadosť Mons. Marka Semrena a uvoľnil ho z funkcie

pred 6 hod 59 min
Pápež František prijal žiadosť Mons. Marka Semrena OFM o uvoľnenie z funkcie pomocného biskupa v Banja Luke podľa kan. 401 § 2 Kódexu kanonického práva.

Bosí karmelitáni pozývajú na omšu s obradom prijatia posvätného škapuliara

pred 6 hod 59 min
Svetský rád bosých karmelitánov v Bratislave pozýva na svätú omšu na slávnosť Preblahoslavenej Panny Márie z hory Karmel. Spojená bude aj s prijatím do posvätného škapuliara a dobrovoľnou zbierkou na misie v Tanzánii.

Človek a viera mení vedúceho, Zuzanu Kostkovú vystriedal Jaromír Mikulec

pred 6 hod 59 min
Rada Spoločenstva Človek a Viera sa rozhodla, že po dlhoročnej službe spoločenstvu odchádza jeho dlhoročná vedúca Zuzana Kostková, ktorá spoločenstvo viedla od jeho úplných začiatkov na Slovensku.

Cirkev oslávi spomienku Panny Márie Karmelskej, prinášame fakty o škapuliari

pred 6 hod 59 min
Hebrejské slovo „karmel“ znamená záhrada alebo sad. Vrchy Karmelu ho pripomínajú, keď sa na krátky čas v roku pokryjú zeleňou. V Biblii je pohorie symbolom krásy a kypriaceho života.

Post Scriptum vydáva neznámy cyklus básnikov Dilonga, Strmeňa a Okáľa

pred 6 hod 59 min
Vydavateľstvo Post Scriptum vydáva doteraz neznámy a doposiaľ ešte nikdy nezverejnený veršovaný cyklus trojice slovenských exilových básnikov Rudolfa Dilonga, Karola Strmeňa a Jána Okáľa s názvom Traja slepí.

Farnosť v Borskom Mikuláši pozýva na slávnosť ku kaplnke sv. Márie Magdalény

pred 6 hod 59 min
Farnosť sv. Mikuláša v Borskom Mikuláši pozýva na hodovú slávnosť ku kaplnke sv. Márie Magdalény. Nachádza sa medzi Borským Mikulášom a Bílkovými Humencami, avizuje plagát k slávnosti.

Objavte krásu Vatikánskych záhrad. Vznikla nová trasa pre rodiny s deťmi

pred 6 hod 59 min
Vatikánske múzeá rozširujú svoju ponuku pre rodiny s deťmi. Od soboty je k dispozícii nová trasa, ktorej cieľom je pod vedením sprievodcu objavovať krásy sveta vo Vatikánskych záhradách.

Svätý Otec vyjadril solidaritu s obeťami povodní, ktoré postihli štát v Brazílii

pred 6 hod 59 min
Na pomoc postihnutým, mnohí z nich stratili svoj celoživotný majetok, pápež venoval 100 000 eur. V liste tiež napísal, že sa modlí za obete povodní a osoby, ktoré im poskytujú podporu.

Vatikánske letné aktivity menia do konca júla deti na „rytierov po potulkách“

pred 6 hod 59 min
Vatikán privíta deti rôzneho veku v špeciálnych vyhradených priestoroch, kde budú mať možnosť zažiť hry, šport, stretnutia a modlitbu. Ide o letné dielne a aktivity, ktoré majú za cieľ podporiť osobný rast a dialóg.

Sestry saleziánky pozývajú dievčatá zo všetkých kútov Slovenska na kurz GPS

pred 6 hod 59 min
Kurz GPS je zameraný na rozvoj a hľadanie zmyslu života v spojení s Bohom, čo pomáha dievčatám v rozlišovaní svojho povolania v Božom pláne. Prihlásenie je možné prostredníctvom prihlasovacieho formulára.

Na Národnom eucharistickom kongrese v USA budú relikvie Carla Acutisa

pred 6 hod 59 min
Relikvie blahoslaveného Carla Acutisa, sv. Juana Diega a ďalších piatich svätcov budú k dispozícii na úctu každý deň Národného Eucharistického kongresu, ktorý sa bude konať v Indianapolise.

Svätý Otec František: Nech Karmelská Panna Mária vyprosí pokoj pre svet

pred 6 hod 59 min
V nedeľu 14. júla, po modlitbe Anjel Pána, Svätý Otec František pripomenul tzv. „Nedeľu mora“, ktorá sa v Cirkvi slávi druhú júlovú nedeľu ako deň modlitieb za námorníkov, rybárov a ich rodiny.